понеділок, 28 листопада 2016 р.

Навчальний проект "Як рослини готуються до зими"

Осіннє листя
Настала осінь. Холодом
Повіяло навкруг.
Все більш береться золотом
Зелений ліс та луг.
Від вітру коливаються
Пожовклі дерева.
А листя з них зривається
І пісеньку співа:
Веселі танцюристи ми
Кружляєм в висоті, —
Листки, листочки, листики
Червоні й золоті.
Зриваємось ми зграями
З топольок та беріз,
Злітаємо, кружляємо
І падаємо вниз.
                                            Л. Талалай






четвер, 10 листопада 2016 р.

Моя сім'я - це моя сила і моя слабкість

«Оцей пальчик – мій дідусь,
Оцей – моя бабуся,
Оцей пальчик – мій татусь,
Оцей – моя матуся,
А цей пальчик – оце я!
А це вся моя рідня!»








пʼятницю, 4 листопада 2016 р.

Грибний день у 2-А











Інтегрований день. По гриби.


 ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 
 Тема. Любов Відута «Розмова грибів», «По гриби». 
 Мета: ознайомити учнів з творчістю Любові Відутої; навчати учнів виразно читати  віршовані твори; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на  запитання; виховувати любов до природи.
Хід уроку
 I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
 1. Робота над скоромовкою
 Їжак та їжаченя
 Їздять по гриби щодня,
 Їжачиха помагає —
 Сироїжки їм збирає.
 2. Читайте тільки назви грибів!
     Порт, сироїжка, клен, їжак, липа, підберезник, горох, нічка, лисички, лавка,  боровик, клей, барабан, підосичник, опеньки, підручник, маслюки, стіл, журнал,  печериці.
 III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
      Конкурс «Хто краще?»
 IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
 ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми починаємо ознайомлення з творчістю української поетеси Любові  Відутої.
 V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
 1. Біографічна довідка
 — Любов Йосифівна Відута – поетеса, прозаїк. Народилася 9 березня 1970 року в  місті Львові. З відзнакою закінчила Львівський технікум промислової автоматики,  продовжила навчання у Державному університеті «Львівська політехніка».
     Друкується в різних періодичних виданнях, на даний час у її творчому доробку  15 книжок. Перша книжка – «Працьовита бджілка» (видавництво «Сполом»)  вийшла у 2008 році. Ілюстрації – комп'ютерна графіка у виконанні Лілії Соболь  (Іволги). У наступному, 2009 році, побачила світ тематична збірка про вибір  професій «Ким я буду? Ким я стану?» (видавництво Сполом), проілюстрована  малюнками у техніці акварель (художниця – Вікторія Кравчук). У 2010 році для  найменших читачів вийшла ще одна збірка віршів, загадок, скоромовок  «Усміхнулось сонечко» (видавництво «Сполом»), ілюстрації мальовані гуашшю  (художниця – Вікторія Кравчук).
     На початку 2011 року виходить друком ще одна книжечка для дітей з  ілюстраціями Вікторії Кравчук «Сонечко сміється» (видавництво «Сполом»), в яку  частково увійшла збірка «Усміхнулось сонечко».
     У 2012 році видані дві збірки лірики : «В країні несполоханого щастя»  (видавництво «Сполом») і «Вітрила простору» (видавництво «Простір»). Цього ж  року завдяки видавництву «Елвик» побачила світ збірка «Колискові» Любові  Відути у співавторстві з Ніною Щегольковською, готується російськомовний  авторський переклад «Колыбельные». Водночас у цьому ж таки 2012 році у  видавництві Пегас виходить одразу декілька україно- і російськомовних книжечок  для най-найменших читачів. Ці книжечки покликані розвивати кмітливість і логіку.  На початку 2013 року видавництво «Пегас» видає ще одну книжечку цієї серії, а  наприкінці 2013 року виходить очікуване продовження.
      Щороку авторка пише і видає книжки для найменших читачів. 2015 року  книжка-білінгва Любов Відути «У царстві Лева / In the lion`s kingdom» стала  однією з перших «ластівок» щойно створеного видавництва «Чорні вівці».
 2. Опрацювання вірша Любові Відутої «Розмова грибів».
 1) Відгадування загадки.
 • І великі, і малі
 Повдягалися в брилі,
 І дощу ці одноніжки
 Не бояться ані трішки.
 Ліс — улюблений їх край.
 А як звуться, відгадай! (Гриби)
 — Які слова допомогли назвати відгадку?
-  Звісно, багато хто з вас знають не лише назви грибів, але й можуть відрізнити  різні гриби один від одного.
 2) Слухання вірша Любові Відутої «Розмова грибів».
 — Чи сподобався вам вірш?
 — Якою ви уявляєте бліду поганку?
 3) Словникова робота.
 -  Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.
 мухомор                оминають
 боровик                 обійшов
 зрізав                     язик
 грибник                  озвався
 — Яке слово «зайве» у першому стовпчику? (Посиплеться) У другому? (Гіллячках)
 4) Читання вірша учнями за строфами.
 5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
 — Хто поскаржився мухомору?
 — Чому вона поскаржилась?
 — Що на це відповів боровик?
 — Які гриби належать до неїстівних?
 -    Чого навчає цей віршик?
 Фізкультхвилинка
 Дружно в ліс ми всі пішли,
 Скільки тут грибів знайшли!
 В кошики ми їх збирали,
 Доки повними не стали.
 Ще й побігали там трішки.
 Натомили свої ніжки.
 Поверталися бадьорі,
 А про це вже знали в школі.
 3. Опрацювання вірша Л.Відутої «По гриби».
 1) Слуханння вірша Л.Відутої «По гриби».
 - Про кого розповідається у вірші?
 2) Словникова робота
 а)    Довідкове бюро.
       Ко́зуб — невеликий 
кошик, короб, сплетений з лубу або лози (лика), з двома  ручками, переважно для ягід.
 б)     Читання слів «луною» за вчителем.
 Козубу, зготувала, схованки, прутиком, віднайду, закладу, вершок, всередині.
 3)  Гра «Бджілки»
     Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.
 -  Куди зібралася Настенька?
 4)  Гра «Диктор телебачення».
     Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на  глядачів.
 5)  Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
 - Що приготувала дівчинка?
 - Чи вдалось їй знайти схованки грибів?
 - Де Настенька шукала лісових мешканців?
 VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І  НАВИЧОК
 1) Гра «Знайди грибочок»
 - Я буду показувати малюнок грибочка, а ви назвете його і скажете, де можна  знайти цього гриба.
 Підберезник – (коло беріз);
 опеньки – (біля пеньків);
 боровик – (біля дуба);
 підосичник – ( під осиками);
 опеньки – ( в хвойному лісі);
 лисички -  ( під мохом);
 печериці – (на луках).
 2) Чи знаєш ти?
      У світі налічується близько 2 мільйонів типів грибів, але при цьому  класифіковано всього близько 80 тисяч. На один вид рослини припадає приблизно  6 видів грибів.
      Досить багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони  недружелюбні і є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби - хижаки  мають спеціальні пристосування (нарости) для лову комах. А є види, які  розпорошуючи свої спори і потрапляючи в жертву виростають в ній.
     У мухоморах не так вже й багато отрути, для того що б концентрація його була  смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже отруйна  достатньо одного грибочка що б отруїти 4 чоловік.
    У середньому кожен гриб складається з приблизно 90% води.
    Одним з найбільших знайдених грибів вважається об'єкт знайдений у США в  1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.
 VIІ. ПІДСУМОК УРОКУ
 — Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
 — Чого можна навчитися у Настеньки?
 -    Давайте складемо свою пам’ятку, як збирати гриби.
 Пам’ятка
Як збирати гриби

 1. Ніколи не зривайте і не беріть незнайомих грибів – серед  них можуть виявитися  отруйні.
 2. Ні в якому разі не можна під час збирання їстівних грибів розривати і розкидати  в боки мох. Грибниця (волокна у ґрунті), опинившись під променями сонця, може  засохнути і загинути. 
 3. Гриби не можна виривати з коренем, а зрізати ножем ніжку або охайно  вивернути її із ґрунту, щоб не пошкодити грибницю.
 4. Не знищуйте  неїстівних грибів! Гриби, які для людини є отруйними, для лісових  мешканців -  ліки і харч. Чим більше в лісі різних грибів, тим він затишніший, тим  краще і швидше ростуть дерева. 
 VIIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
 Читати виразно вірші.


 Додаток

Любов Відута
Розмова грибів
Бліда поганка мухомору
Поскаржилась в осінню пору:
-       Всі нас сусіди оминають.
У кошик навіть не збирають!
Дивись грибник іде сюди:
-       Мене у кошичок клади!
О,ні, і цей нас обійшов
Опеньки зрізав, в ліс пішов.
Старий озвався боровик:
-       І не болить у вас язик?
Ви розумієте, чи ні,
Що ви гриби НЕЇСТІВНІ!
По гриби
Як зібралася Настенька по гриби
Зготувала плетені козуби.
Та чогось сховалися всі грибки,
Листячком прикрилися й під пеньки.
Ну то й що, що Настенька ще мала?
Хутко всі їх схованки віднайшла.
Як би не ховалися, все одно,
Ляжете у кошичок ви на дно.
За дубком також я вас віднайду,
Всередину кошика закладу.
Відгорну я прутиком цей листок,
Покладу грибочки я на вершок.
От тобі і Настенька, хоч мала,
Всі грибові схованки віднайшла.

УКРАЇНСЬКА МОВА


Тема. Складання розповіді за серією малюнків «Грибне свято» 
Мета: формувати в учнів уміння складати розповідь за серією малюнків; вправляти дітей у побудові причинно-наслідкових зв'язків; формувати вміння за дією визначати мету героя, фіксувати результат досягнення цієї мети; розвивати мовлення, увагу, пам'ять; виховувати почуття обережності, спостережливості.
Обладнання: серія малюнків (підручник «Українська мова. 2 клас», автор М. Д. Захарійчук) та таблиця зі схемою, як складати розповідь.

Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Оголошення теми та завдань уроку.
- Сьогодні ми з вами навчимося складати розповідь за серією малюнків. А щоб дізнатися про що вона буде, ви повинні розгадати ребус.
2. Каліграфічна хвилинка.
Гг гр иб би гриби
- Складіть речення із цим словом.
ІІІ. Мовленнєво-теоретична підготовка до складання зв'язного висловлювання.
- Сьогодні, як і надалі, у роботі нам допомагатиме підручник.
- Розгорніть підручник (с. 46).
- Розгляньте малюнки послідовно. (Діти розглядають малюнки.)
- Назвіть спільних героїв.  (Гриби, діти, дорослі.)
- Зверніть увагу на зміни, що відбуваються з головними героями на малюнках. (Гриби спілкуються, радіють, розмовляють, біжать, завмирають.)
- Розгляньте перший малюнок. Хто на ньому зображений? Що робить? Навіщо робить? (На галявині зібралися гриби: підберезники, печериці, опеньки, лисички, сироїжки, маслюки. Вони вирішили влаштувати собі свято.)
- Які гриби їстівні, а які отруйні?
- Найотрутніший гриб — це бліда поганка. (Учитель показує малюнок.) Її гриби на свято не запросили. А мухомор красується червоною шапкою. З цього гриба роблять ліки, але в їжу не вживають.
- Назвіть дії героїв на другому малюнку. Навіщо вони це роблять? (Гриби веселяться, тому що веселі розваги поліпшують настрій, зміцнюють здоров'я.)
- Розкажіть, що роблять герої на третьому малюнку. (До лісу прийшли дорослі та діти, щоб назбирати повні кошики грибів. Вони спілкуються між собою.)
-  Що роблять грибочки, наші герої, на наступному малюнку?
(Вони біжать, утікають, хочуть заховатися від людей, щоб не потрапити в кошик.)
- Які дії героїв зображені на наступному малюнку?
(Вони завмерли, поховалися: опеньки під пеньочок, маслюки під ялинки, під осикою завмерли підосичники. Лише шапку мухомора ніде не сховаєш.)
 - Ліс — це домівка грибочків. Кожен має своє місце. Чи є цей малюнок підтвердженням тому? Який висновок ви зробили для себе? (Гриби в лісі потрібно шукати за їх улюбленим місцем. Як би грибочки не ховалися, а уважні та спостережливі грибники з лісу обов'язково принесуть повні кошики грибів.)
IV. Створення тексту зв'язного висловлювання.
1.                Робота в групах. (Діти складають розповідь у групах. Кожна група презентує свою роботу.)
- Складіть розповідь за запитаннями, поданими у вправі 2.
- Під час побудови розповіді уникайте повторів, добирайте слова, близькі за значенням, будьте точними у висловлюваннях, не додумуйте дії, яких немає на малюнках. (Учитель вивішує слова, близькі за значенням.) (Гриби, лісові мешканці.)
Варіант розповіді за серією малюнків
      Одного осіннього дня на лісовій галявині зібралися гриби: печериці, сироїжки, опеньки, підберезники, маслюки та навіть мухомор, щоб улаштувати собі свято. Лісові мешканці танцювали та співали. Аж раптом почули голоси дітей та дорослих, які прийшли до лісу по гриби. Учасники свята кинулися ховатися, щоб не потрапити в кошики. Опеньки притулилися біля пенька, підберезники — біля берези, маслюки сховалися під ялинки. Лише мухомор не зміг ніде заховати свою шапку.
      Та як би грибочки не ховалися, а уважні та спостережливі грибники з лісу обов'язково принесуть повні кошики.
Презентація, складених у групах, розповідей.
Фізкультхвилинка
Зранку білки в ліс пішли… (ходьба на місці)
По дорозі гриб знайшли… (Нахиляємося до переду, потім піднімаємося,при цьому руки тримаємо на талії)
А за ним то раз-два-три… (Нахиляємося вправо, вліво…)
Показалися ще три!… (Руки вперед і вгору)
І поки гриби збирали… (Нахиляємося, і руками намагаємося достати до пальців ніг)
Білки в школу не попали…(Руками беремося за щоки і качаємо головою вправо, вліво…)
Побігли, поспішили… (Біг на місці, або по кругу)
І гриби всі погубили…(Присідаємо).
2. Творче завдання.
    Списування тексту, вставляючи пропущені слова.(Диференційоване завдання)
- Прочитайте текст. Дайте йому назву. (Грибне свято. Осінні веселощі.)
- Списати текст про гриби, вставляючи пропущені слова з довідки.
Гриби зібралися на ..........  На свято прийшли ........ , ....... , ......... , ........, ..... , ....... , ....... , ........... Вони ...., ...., ............ Гриби злякалися ........ Опеньки заховалися під ...., підосичники - під...... , підберезники - під ..., боровик - під .... , печериця утекла на ........ Тільки мухомор ....... .

Слова для довідки: галявині, сироїжки, мухомори, опеньки, печериці, лисички, підберезники, підосичники, боровики, танцювали, співали, жартували, грибників, пеньком, осикою, березою, ялиною, луки , стояв, як укопаний.
- Списати текст, вставляючи пропущені слова.
Гриби зібралися на ..........  На свято прийшли ........ , ....... , ......... , ........, ....... , ....... , ....... , ........... Вони ...., ...., ............ Гриби злякалися ........ Опеньки заховалися під ...., підосичники - під...... , підберезники - під ..., боровик - під .... , печериця утекла на ........ Тільки мухомор ............. .
V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
- Прочитайте казку Ірини Прокопенко (підручник, с. 46—47)
 - Зіставте свою розповідь із цією казкою .(Учитель звертає увагу на образні вислови, які прикрашають мову.)
VI. Підбиття підсумків
-         Чи сподобалося складати розповідь за цією серією малюнків?
-         Що видалося найцікавішим?

МАТЕМАТИКА

Тема. Додавання суми до числа. Віднімання суми від числа. Обчислення значень виразів. Складання і розв’язування задач.
Мета: навчати учнів застосовувати правила додавання до числа суми і віднімання суми від числа; продовжити роботу над удосконаленням техніки усної лічби; формувати навички аналізу задачі; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, просторову уяву; виховувати спостережливість, допитливість.

Хід уроку
1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вже  дзвінок  нам  дав  сигнал,
Працювати  час  настав.
Тож  і  ми  часу  не  гаймо,
Всі  трудитись  починаймо.
Сідайте тихо, дітвора,
Для математики настала пора.
Нумо, перевір, дружок,
Чи готовий ти почати урок?
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 48, завдання 263;264)
Завдання 263
—  Прочитайте вирази та їх значення. 
Завданий 264
-    Прочитайте розв'язання задачі виразом. Яким способом ви його обчислили?
2. Усний рахунок. Цікаві задачі.
-   Сьогодні на уроці ми з вами відправимося у заочну подорож за збором грибів і визначимо найкращого грибника класу. Одне правильно розв’язане завдання – це один гриб у кошик. Отож, вирушаємо у ліс.
- Перше завдання - усний рахунок. Я читаю задачу, а ви даєте відповідь.
Розбіглися по полянці
9 мухоморів і 4 поганки.
Щоб з шляху тебе звести
І від білих відвести.
Скільки неїстівних грибів
Заховало цих боровиків?

Там, де сонечко пригріло
Затриматись можна сміло
Отже, тут сім’я з 15 маслят,
А лисичок на 6 менше тут стоять.
Скільки оранжевих грибів
Виросло на поляні тій?

А між голками в ялинці
Хтось сховався на одинці
В темній шапочці на бік
Сидить тихо боровик
А десь поруч є сімейка
Із 19-ти опеньок.
Ніжки в них такі тоненькі,
А голівоньки кругленькі,
Заховались біля пня
І кричать це я! Це я!
Скільки всього грибів
Заховалось а лісі тім?
- Молодці, один гриб вже є у нашому кошику.
3.     Калігрфічна хвилинка.
А  тепер  вже  вам  пора
Взятися  і  до  пера.
Парні числа  другого десятка записати,
Знання  свої  показати.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з правилами додавання до числа суми і віднімання суми від числа.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с.49-50)
Завдання 265
Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.(Усно)
Завдання 266. Колективне опрацювання матеріалу
—  Складіть і розв'яжіть задачу за коротким записом.
—  Задачу можна розв'язати виразом: 8 + (2 + 7).
—  Обчислимо зручним способом: 8 + (2 + 7) = (8 + 2)+7 = 10 + 7 = 17. 
Запам'ятайте!Щоб додати до числа суму двох  чисел, достатньо додати до цього числа один із доданків, а до отриманого результату додати другий доданок.
Завдання 267 (з коментуванням)
Завдання 268
—  Складіть і розв'яжіть задачу за коротким записом.
—  Задачу можна розв'язати виразом: 15 — (5 + 3).
—  Обчислимо зручним способом:
15 - (5 + 3) - (15 - 5) - 3 - 10 - 3 - 7.
Запам'ятайте!Щоб відняти суму двох чисел від третього числа, достатньо відняти від цього числа один із доданків, а від отриманого результату відняти другий доданок.
Завдання 269 (з коментуванням)
Завдання 270.
Хлопчики знаходять значення виразу зі змінною b, а дівчатка – зі змінною a.
Завдання 271. Робота в парах
Учні знаходять числа від 1 до 20. Записують пропущені числа. (За кожне правильно виконане завдання збирають один грибочок у кошик). Фізкультхвилинка
Щоб продовжити урок, 
Із – за парт мерщій на крок. 
Стали рівно, мов дуби. 
Потім всі знайшли гриби. 
Піднялися мов смереки, 
Потягнулися далеко. 
Руки ставимо у боки 
І скакаєм ,мов сороки . 
І прогнулись , мов берізки, 
Потім витерли геть слізки. 
Всі плечима повели. 
Втомлені мов й не були.
 
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
        Самостійна робота.
1 варіант
1. Задача.
     Коли Ігор поклав у кошик 7 грибів, то у нього їх стало 15. Скільки грибів було у кошику спочатку?
2. Приклади.
37-17                 63-42                 44 + 20-4       98-(60+ 20)
36 + 33              57 + 31              78-30-8          52-12 + 40
3. Завдання.
5дм*44см                     71дм*8м                      7м*71дм
2 варіант
1. Задача.
    Після того, як Оля почистила 6 підберезників, то у кошику залишилося ще 9. Скільки підберезників було у кошику спочатку?
2. Приклади.
54-30        86-34        90-70 + 60      13-(46-40) 
56 + 13     75-32        37+ (2+ 30)    100 -(56 -36)
3. Завдання.
6дм*60см                     4м*39дм                      84см*9дм
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  Які правила обчислень запам 'ятали?
-     Скільки грибів ми сьогодні назбирали?
-     Кого можна назвати найкращим грибником?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
 С. 50, завдання 272; 273.


 ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Тема. Малювання з натури різних видів грибів.
Мета. Навчити дітей зображувати предмети без користування шаблонів, від руки; розвивати зорове сприймання; формувати перцептивні дії: уміння обстежувати предмети за формою,забарвленням, розміром, розташуванням у просторі.
Обладнання. Зразки грибів, виготовлених з пластиліну, зразок малюнка, таблиця видів грибів, фарби, папір.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
-Послухайте віршика і скажіть, що ми сьогодні будемо малювати:
         Під берізки, під дуби поховалися гриби.
         Ось лисички біля хвої, сироїжки, маслюки,
         Коло стежки лісової-підберезники стрункі.
         Ну, а ось боровик, до пошани він звик.
         Під рудим торішнім листям він ховається в пітьму.
         Хто гриба нагнеться рвати, той уклониться йому.
-Так, сьогодні ви навчитеся малювати гриби і зображувати контур предмета.
4. Розгляд зразків грибів та малюнків.
-Подивіться на малюнки, як називаються гриби, що тут зображені?
-З яких частин складається гриб?
-Якої форми шляпка гриба? Якої форми його ніжка?
-Виберіть для себе які гриби ви будете малювати.
- Подумайте, які кольори застосуєте.
5. Технологія виконання малюнка.
·        Подумайте, яку композицію з грибами ви хочете створити.Де ви розташуєте гриби і якими рослинними елементами доповните.Можна використати: дерева, кущі, трави, опале листя, грона ягід, осіннє сонечко, дощові хмари.
·        Позначте місця всіх великих предметів на малюнку.
·        Простим олівцем намалюйте контур ніжки та шляпки гриба.
·        Розфарбуйте малюнок.
 6.Фізкультхвилина.
         Велетні
1-2.дружно встали, всі ми велетнями стали. Руки вгору
Руки  в сторони, як крила,змахи руками
І на пояс 3-4.
Вправо-вліво повернулись, нахилились і прогнулись.
1-присіли, 2- присіли, і за парти тихо сіли.
7. Самостійна робота учнів.
    Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.
8.Виставка та оцінювання робіт учнів.
9. Підсумок уроку.
-Яку тему сьогодні вивчили?Що навчилися малювати?
-Що можна сказати про форму гриба?